Sevdiği Mesleği Yapanlar Hayatı Boyunca Çalışmış Sayılmaz ACİL KOMPOZİSYON

Sevdiği Mesleği Yapanlar Hayatı Boyunca Çalışmış Sayılmaz Sevdiği Mesleği Yapanlar Hayatı Boyunca Çalışmış Sayılmaz  KOMPOZİSYON ACİLLL

 

Tarih: Mayıs 23, 2016 soruldu. Ders: Türk Edebiyatı.
Yorum ekle
 • 1 Cevap var

  Her meslek kendince bazı zorluklar ve bazı güzellikler taşır. Bir meslek ne kadar zor olursa olsun, kişi sevdiği mesleği yaptıktan sonra tüm zorlukları aşacak ve işini mutlulukla yapacaktır. Bu da o kişiye daha fazla çalışma azmi ve daha fazla başarı sağlayacaktır. Meslek seçimi bu nedenle oldukça önemlidir. İnsanlar kendi özelliklerine uygun meslekleri seçmeli ve hayat boyu mutlulukla işlerini yapmalıdır. Çünkü sevdiği mesleği yapan insanlar o mesleğin zorlu taraflarını hiç görmezler, pek çok şey daha da kolaylaşır.

  İşimizi sevmeliyiz, çünkü karnımız işimizden kazandıklarımızla doyuyor, çünkü hayatımızın büyük bir kısmı işimizde geçiyor. İşimizi sevmezsek; çalışırken daima sıkılır ve huzursuz oluruz. Her dakika saatimize bakarak paydos saatini bekler ve işe ilk girdiğimiz andan itibaren emekliliğin hayalini kurarız. İşimizi seversek; işimizde zaman su gibi akıp geçer. Daima huzurlu ve neşeli oluruz. Aldığımız paranın hakkını daha kolay veririz. Akşam yatağımıza yattığımızda rahat uyuruz. Enerjimiz ve zindeliğimiz artar. En önemlisi, işimizde daha başarılı oluruz.

  İşinizi sevmek ya da sevmemek sizin elinizde. Aklı başında olan herkes işini sevmeyi seçer. Ya sevdiğiniz işi yapın ya da yaptığınız işi sevin. İşi sevmenin en kolay yolu bu işin size kazandırdıklarını ve kazandıracaklarını düşünmektir. “Ben işimi seviyorum” diye söyleyeceğiniz cümleler bir süre sonra beyninizin ve kendinizin işinizi sevdiğinize inanmasını sağlayacaktır. İş hayatınızı işinizi severek mutluluğa çevirin.

  Tarih: Mayıs 23, 2016 cevaplandı.
  Yorum ekle
 • Hadi Cevaplayın

  Cevabınızı göndermekle gizlilik politikası ve kullanım şartlarını kabul etmiş olursunuz.